Če vas mučijo bolečine v mišicah, sklepih ali imate težave z okrevanjem po poškodbah je TECAR terapija prava rešitev za vas. Gre za sodobno neinvazivno fizioterapevtsko tehniko, ki uporablja radiofrekvenčno energijo za spodbujanje naravnega zdravljenja v telesu. S TECAR terapijo boste hitreje okrevali, zmanjšali bolečine in izboljšali gibljivost, saj pospešuje zdravljenje poškodovanih tkiv ter lajša akutne in kronične bolečine.
- Kaj je TECAR terapija?
TECAR terapija (Transfer of Energy Capacitive and Resistive) je neinvazivna terapija, ki uporablja radiofrekvenčno energijo za spodbujanje naravnega zdravljenja v telesu. Deluje tako, da povečuje prekrvavitev, pospešuje metabolizem in zmanjšuje vnetje.
- Hitrejše okrevanje:
Ena od glavnih prednosti TECAR terapije je pospešeno okrevanje po poškodbah ali operacijah. Zaradi izboljšane prekrvavitve in pospešenega metabolizma tkiv se proces zdravljenja občutno skrajša.
- Lajšanje bolečin:
TECAR terapija je učinkovita pri lajšanju akutnih in kroničnih bolečin, kot so bolečine v hrbtu, sklepih, mišicah in tetivah. Zmanjšuje vnetje in povečuje mikrocirkulacijo, kar zmanjšuje bolečino.
- Primerno za različne poškodbe:
TECAR terapija se uporablja pri zdravljenju različnih poškodb, vključno s športnimi poškodbami, artritisom, mišičnimi krči in tetivnimi poškodbami. Primerna je tudi za zdravljenje kroničnih stanj, kot so tendinitis in bursitis.
- Neinvazivna metoda:
TECAR terapija je neinvazivna, kar pomeni, da ni potrebe po operacijah ali injekcijah. To je varna metoda z minimalnimi stranskimi učinki, zaradi česar je priljubljena izbira med fizioterapevti in bolniki.
- Kombinacija z drugimi tehnikami:
TECAR terapijo pogosto kombinirajo z drugimi fizioterapevtskimi tehnikami, kot so masaže, manualna terapija ali vaje, kar povečuje njeno učinkovitost in omogoča celovit pristop k rehabilitaciji.
- Uporaba v športni medicini:
TECAR terapija je priljubljena med profesionalnimi športniki, saj pomaga pri hitrejšem okrevanju po intenzivnih treningih in tekmovanjih. Uporablja se za zdravljenje poškodb, preprečevanje poškodb in izboljšanje športne zmogljivosti.